Kadın Ev Arkadaşı
 
Kadın Ev Arkadaşı
 
İlanı Veren
Merve
Email
okutanmerve98@gmail.com
Telefon
 


Ankara
8.2.2018
Kadın Ev Arkadaşı 
 
DTCF’de öğrenciyim. Bahçelievler/Emek/Anıttepe, aslında okula ve merkeze yakın bilimum semtlerde civarında önümüzdeki yıl eve çıkmayı düşünen "kadın" arkadaşlarla şimdiden iletişime geçebiliriz bence :’)
Öncelikle 2 yıl boyunca farklı farklı evlerde 3-4 kişiyle birlikte öğrenci evinde kaldım, o yüzden düzenin nasıl olması gerektiğini sorun çıkabilecek konuları ve sorunların nasıl çözüleceğini biliyor sayılabilirim.
Böyle biri olursa iletişim kurmamız daha kolay olur. Yaş ve meslek önemli değil ama öğrenci ya da araştırma görevlisi (yani okulla bağı kopmamış) falan olursa daha eğlenceli ve işe yarar olabilir.
Ev konusunda cimrilikten çok hoşlanmıyorum ve anlaşmamız halinde 3,4,5 yıl boyunca aynı evde kalmayı planlıyorum.
Tabii ki evlenmedik ve baştan ev dizmeyeceğiz ama eşyaların daha hoş görünmesine özen gösterebiliriz bence. O yüzden ayırabileceğiniz bütçe önemli, 0 almak istediğim bir kaç ev eşyası var çünkü:)
3+1 olması halinde 3, 2+1 olması halinde 2 kişi kalınabilir bence, çünkü ortak alan, yani salon önemli. Zaten ortak eşyaları(koltuk, TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, ocak, fırın vs) birlikte alacağız, kişisel eşyaları da herkes kendi halletsin işte.
Gelen-giden kesinlikle sıkıntı değil, hatta ailelerin misafir olması bence baya hoş, fakat partiğgörl değilim ve evler insanların özel yaşam alanı sonuçta; herkes girip çıkmamalı yani.
Bunlar benim detaylarım, tabii ki sizinkiler de çok önemli.
Son olarak aslında "ev arkadaşı" değil "arkadaş" arıyo sayılabilirim. Birlikte yaşamayı deneyip yapamasak bile sonrasında arkadaş kalmayı çok isterim, önemli bi detay*
Burdan tanıştığım 2 ev arkadaşımla şu an hâlâ görüşüyoruz, sayılı arkadaşlarımdan 2si diyebilirim
*Belirttiğim gibi önümüzdeki yıl için verilmiş bi ilan. Anlaşılması durumunda Mayıs-Haziran gibi ev bakmaya başlayabiliriz.
Kadın diye tekrardan belirtip, mailimi sık sık kontrol edeceğimi de ekliyorum. :)