ankara öğrenci ankara üniversitesiankara atılım üniversitesiankara başkent üniversitesiankara bilkent üniversitesiankara çankaya üniversitesiankara gazi üniversitesiankara hacettepe üniversitesiankara odtüankara tobb etüankara turgut özal üniversitesiankara ufuk üniversitesi
 
  Firma Kaydı 
  Erkek Öğrenci Apartları   Kız Öğrenci Apartları   Karma Apartlar
  Erkek Öğrenci Yurtları   Kız Öğrenci Yurtları   Karma Yurtlar
Ufuk Üniversitesi

Ufuk Üniversitesi, Ankara'da, Konya-Eskişehir yolu kavşağı üzerinde bulunan, Dr. Muhittin Ülker Acil Yardım ve Travmatoloji (Trafik Hastanesi), Hastanesi'nin hemen yanında yeni hizmete açılan binasında hizmet vermektedir.


Tarihçe
Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı'nın önerdiği Ufuk Üniversitesinin kurulması Yükseköğretim Kurulu tarafından uygun bulunarak konu Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne getirilmiş ve Meclis'in uygun bulmasıyla Ufuk Üniversitesi kanunu yürürülüğe girerek 4488 sayılı Resmi Gazete'de 18 Aralık 1999 tarihinde yayımlanmıştır. Kuruluş Kanununa göre Ufuk Üniversitesi 5 fakülte, 4 yüksekokul ve 4 enstitüden oluşmuştur. Vakfın üniversite açmadaki temel amacı Vakıf Senedindeki ana çerçeve içinde özellikle toplumu öncelikle ilgilendiren kaza, felaket, bedensel ve ruhsal sorunlara karşı önleyici, koruyucu ve tedavi edici ilke ve yöntemleri saptamak, bu konularda halkı yönlendirecek sağlık, eğitim ve kamu hizmetlerinin bilincini, metodolojisini, diğer ülkeler, devlet kurumları ve bireyler arası ilişki ve davranışların yönlendirilmesi ve bu konularda yeterli ve yetkili elemanların yetiştirilmesi dir


Dili
İngilizce destekli Türkçe eğitimi

Adres:
Ufuk Üniversitesi
Konya Yolu, Trafik Hastanesi Ek Binası,
06520 Balgat - ANKARA

+90 (312) 284 77 77
+90 (312) 285 02 02
+90 (312) 285 03 03


Fakülteler:

Tıp Fakültesi

Hukuk Fakültesi
Hukuk Bölümü

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İşletme Bölümü
Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü

Fen-Edebiyat Fakültesi
İstatistik Bölümü
Hazırlık Bölümü


Yemek
Üniversite Ana Yerleşkesi şehir içinde olduğundan her türlü alışveriş ve fast-food dahil beslenme olanakları için yerleşkeye yakın mekanlar da vardır. Ayrıca bu Kampüs içinde biri Hastane hizmetleri için servis yapan diğeri öğrenciler için hizmete açılan 150 kişilik kafeterya (fast-food dahil) ve kantin öğrencilerin kullanımına açıktır.

Sağlık
Öğrencilerimizin Sağlık - Kültür ve Spor Hizmetleri, Mediko-Sosyal Ünitemiz tarafından verilmektedir. Üniversite'nin bünyesinde Tıp Fakültesi mevcuttur. Öğrenciler, okulun sağlık ve diğer kuruluşlarının her türlü olanaklarından yararlandırılmaktadır. Ayrıca öğrencilerin en az beden sağlığı kadar önemli olan ruh sağlıklarının korunabilmesi için gerek danışman öğretim üyeleri ve gerekse psikolojik danışmanlık merkezlerindeki uzman elemanlar yardımı ile kendilerine her türlü psikolojik danışmanlık hizmeti sunulmaktadır

Yurtlar
Ufuk Üniversitesi Ankara'nın en merkezi yerinde olduğundan öğrencilerin barınma istekleri çevresinde ki Yurt-Kur ve Özel kurumlara ait birçok yurt tarafından sağlanmaktadır.

Spor
Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile yapılan mutabakat gereği Üniversitenin öğrencileri ODTÜ Spor Tesislerini kullanabileceklerdir

Kültürel ve Sosyal Olanaklar
Üniversitenin muhtelif birimlerine hizmet verecek şekilde düzenlenmiş toplam kapalı alan 220 m² olan 5 adet kütüphane mevcuttur. Bunlardan 1 adedi Hukuk Fakültesine, 1 adedi Tıp Fakültesine özel hizmet verecek şekilde düzenlenmiştir. Diğerleri ise mevcut birimlere karma olarak hizmet sunmaktadır.

Ulaşım
Şehirlerarası otobüs terminali (AŞTİ) ve Metro son durak ile Milli Kütüphaneye 1km. Mesafede-Eskişehir ve Konya Devlet Karayolu üzerinde her türlü minibüs-otobüs vb. tek vasıta ile ulaşılır.

Burslar
Ufuk Üniversitesi burs yönergesi gereği öğrencilerinin %15'ine karşılıksız burs vermekte ve bu burs öğrenci başarılı olduğu sürece yönetmelik ve yönerge kurallarına göre devam etmektedir. Burslar Hazırlık Programında geçirilecek olan süreyi de kapsamaktadır. Burslu öğrencilerin finansmanının bir bölümü Doç Dr. Ufuk Ege kaynaklarından karşılanmaktadır. Ayrıca Üniversite, yıl içinde öğrencilerin çeşitli konulardaki başarı durumlarına göre, Mütevelli Heyetinin belirlediği sayı ve oranda başarı ve teşvik bursları sağlayacaktır. Buna ek olarak burs konusunda yabancı üniversiteler, yerli ve yabancı kurumlarla işbirliği yapılacaktır.

ufuk.edu.tr
  
EVİN ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Ankara Emlak İlanları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev 
Eskişehir Reklam
2 Eylül Cd. Yalbı Sk.Arifbey Apt. 13/13 ESKİŞEHİR
Telefon: 0.222.230 25 65 - 0.505.612 45 44 - 0.542.311 63 84
Eskişehir Günlük Kiralık Ev