ankara öğrenci ankara üniversitesiankara atılım üniversitesiankara başkent üniversitesiankara bilkent üniversitesiankara çankaya üniversitesiankara gazi üniversitesiankara hacettepe üniversitesiankara odtüankara tobb etüankara turgut özal üniversitesiankara ufuk üniversitesi
 
  Firma Kaydı 
  Erkek Öğrenci Apartları   Kız Öğrenci Apartları   Karma Apartlar
  Erkek Öğrenci Yurtları   Kız Öğrenci Yurtları   Karma Yurtlar
Başkent Üniversitesi

Üniversite Bilgileri
Kuruluş Tar. : 1993
Rektör : Prof. Dr. Mehmet Haberal
Üniv. Türü : Vakıf
Öğrenim Dili : Türkçe (1Yıl Hazırlık zorunludur)
Adres : Başkent Üniversitesi Bağlıca Kampüsü, Eskişehir yolu 20. km – ANKARA
Tel : 312-212 6868
Rektörlük : 312-234 1010
Fax : 312-234 1150
Web : www.baskent.edu.tr
E-mail : webmaster@baskent.edu.tr
Akademik Pers. Sayısı : 413
Öğr. Sayısı : 4777

Akademik Olanaklar
Kütüphane; üniversitenin eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinin gerçekleşmesinde birinci derecede görev yapan ve bunun için gerekli bilgiyi ve bilgi kaynaklarını bünyesinde toplayıp, kullanıcıların hizmetine en iyi şekilde sunan bir merkezdir.

Kütüphane biri süreli yayınlar, diğeri kitap okuma salonu olmak üzere 2 ayrı salonda ve müstakil çalışma odalarında hizmet vermektedir. Aynı anda 200 okuyucunun oturarak çalışmasına imkan sağlayabilecek kapasitededir. Kütüphane 18 kullanıcılı bir bilgisayar ağına sahiptir. Bu ağ üzerinde BLISS Kütüphane otomasyon programı kullanılmaktadır. Kütüphanede mevcut bütün materyal (kitap, makale, CD-ROM, tez, video-audio kaset) kütüphane programına kayıtlıdır. Kaynak tarama hizmetleri, tek bir anahtar kelime yardımıyla (yazar adı, kitap adı, konu, seri adı içinde geçen herhangi bir kelime olabilir) okuyucular tarafından terminallerde gerçekleştirmektedir. Daha sonra okuyucu, açık raf sistemi kullanılarak, konusuna göre yerleştirilen kaynakları raflarda bulabilir. İadesi geciken kitaplar, bilgisayardan alınan çıktılarla takip edilebilmektedir. Kütüphanelerarası işbirliği çerçevesinde ödünç kitap alma ve fotokopi hizmetleri gerçekleştirilmektedir.

Kütüphanedeki kitapların sınıflaması, tıp kitapları dışında, Library of Congress sınıflama sistemine göre yapılmaktadır. Tıp kitapları ise National Library of Medicine sınıflama sistemine göre sınıflandırılmaktadır. Tüm materyalin kataloglanmasında Anglo American Cataloging Rules II uygulanmaktadır.

2001 yılı 1Ocak-30Haziran değerlendirmelerine göre 3095 kayıtlı üye kütüphaneden yararlanmakta, bundan başka kayıtsız üniversite elemanları ile üniversite dışından gelen kullanıcılar da ödünç materyal almamak kaydıyla kütüphaneyi kullanabilmektedirler. 2001 yılı 1Ocak-30Haziran tarihleri arasında 5960 adet kitap ödünç verilmiş ve 6501 adet iade işlemi yapılmıştır. Ödünç kitap alıp verme dışında 2001 yılı 1Ocak-30 Haziran tarihleri arasında süreli yayın, kitap ve kendi kaynaklarını kullanarak kütüphaneden yararlananların toplam sayısı 54,203′tür.

baskent.edu.tr
  
EVİN ERKEK ÖĞRENCİ YURDU
Ankara Emlak İlanları

Eskişehir Günlük Kiralık Ev 
Eskişehir Reklam
2 Eylül Cd. Yalbı Sk.Arifbey Apt. 13/13 ESKİŞEHİR
Telefon: 0.222.230 25 65 - 0.505.612 45 44 - 0.542.311 63 84
Eskişehir Günlük Kiralık Ev